Perfumetki - co to jest?
Warto wiedzieć

Perfumetki – co to jest?

Jeśli pierwszy raz spotykasz się z pojęciem perfumetki, to już śpieszę z wyjaśnieniem czym one są. Patrząc na nazwę, zapewne domyślasz się, że to zdrobnienie dotyczyć będzie perfum w jakiejś mini wersji. Dokładnie tym są perfumetki! To są perfumy w małych pojemnościach, czasem 5 ml, ale najczęściej 20-35 ml. Choć duże marki czasem proponują tak małe odsłony ich zapachów, to jednak perfumetki najczęściej produkowane są przez rozlewnie perfum. Zapachy są bardzo zbliżone do oryginalnych, a ich jakość w zestawieniu do ceny po prostu zachwyca.

Można by pomyśleć, po co komu tak mała ilość perfum? Przecież trzeba by co chwilę kupować nowe! Otóż perfumetka jest doskonałym uzupełnieniem do większego flakonu, który zdobi toaletkę. Jego przecież ze sobą nie weźmiesz, bo zajmuje sporo miejsca i może się łatwo stłuc.

Jakie są zalety perfumetek?

  • Rozmiar – ich niewielkie rozmiary nadają się idealnie do noszenia przy sobie, czy to w torebce, czy kieszeni. Są lekkie, poręczne, nie zajmują dużo miejsca.
  • Cena – mały rozmiar, to też niska cena, a zapachy będące odpowiednikami nawet w większych pojemnościach są bardzo atrakcyjne cenowo. Można pozwolić sobie na więcej.
  • Wygoda – perfumetki z reguły mają wygodne atomizery i poręczne kształty. Aplikacja perfum jest szybka i komfortowa.
  • Bezpieczeństwo – małe flakony perfumetek dostosowane są do mobilności. Ryzyko rozlania w torebce, czy rozbicia jest praktycznie znikome.
  • Odświeżanie zapachu – w zależności od charakteru zapachu, utrzymuje on się z reguły kilka godzin. Mając perfumetkę pod ręką, szybko i dyskretnie możemy odświeżyć zapach, nawet będąc cały dzień poza domem.
Dobór perfum do okoliczności możliwy, nawet, gdy zmieniają się w ciągu dnia.

Gdy okoliczności zmieniają się

Wychodząc rano z domu raczej sięgamy po lżejsze zapachy na dzień, dostosowane do miejsca. Jednak plany mogą ulec zmianie lub po prostu napięty grafik nie pozwoli na powrót do domu. Może zdarzyć się, że od razu po pracy/szkole wybieramy się gdzieś ze znajomymi, a wieczorem jeszcze wypada nieplanowana randka z ukochanym. Gdy zapach po kilku godzinach słabnie, dlaczego by nie pokusić się o jego zmianę np. sięgając po odważniejszą kompozycję, bardziej z pazurem. Kilka perfumetek pozwoli na łatwe dostosowanie zapachu do okoliczności, nie obciążając zbytnio torebki, czy plecaka.

Zabawa zapachem dzięki perfumetkom

Cóż, nie ukrywajmy, niewiele kobiet stać na półkę pełną drogich markowych zapachów. Gdy już nabędziemy flakon za kilkaset złotych używamy go raczej oszczędnie i na specjalne okazje. Prawda jest jednak taka, że prawidłowe użytkowanie perfum wiąże się z dobieraniem ich do okoliczności, pory roku, dnia czy typu skóry. Czy możesz sobie pozwolić na posiadanie kilku lub kilkunastu markowych flakonów? No właśnie. Tu z pomocą idą perfumetki i odpowiedniki perfum. Piękne i trwałe zapachy rozlewane są do jednolitych flakonów i opatrzone bardzo niską ceną. Jedyne czego im brakuje to znanego loga na etykiecie. Im mniejsza pojemność perfum, tym taniej i tu się zaczyna bajka. Możesz bawić się zapachem do woli. Sprawdzać nowości, bestsellery czy zapachy niszowe.

Pamiętaj też, że zapach różnie rozbrzmiewa na skórze. Inny odbiór jest z blottera, inny na koleżance, inny może być u Ciebie teraz, a inny za kilka miesięcy, gdy zmienisz niektóre kosmetyki, dietę lub bardziej nawilżysz skórę. Najlepiej ponosić trochę zapach na sobie, by sprawdzić czy nam odpowiada. Gdy to nie będzie to, lub po prostu zapach znudzi się, to perfumetką rozstaniesz się bez uczucia zmarnowanych pieniędzy – po pierwsze była niedroga, po drugie niewielka pojemność perfum idzie w odstawkę.

Najlepiej ponosić trochę zapach na sobie, by sprawdzić czy nam odpowiada

Gdzie kupić perfumetki?

Osobiście korzystam z perfum marki AMBRA, choć można by stwierdzić, że nie do końca są to perfumetki, bo nie mają odkręcanych sztyftów do dolewania. Jednak zabieg ten jest celowy – każde otwarcie i własnoręczne przelewanie może wpłynąć na uszkodzenie zapachu. Do flakonu mogą dostać się bakterie, powietrze, zabrudzenia itp. Rozlewnia dba o sterylność produkcji, dlatego otrzymujemy wysokiej jakości produkt. Ponadto zaciskane atomizery uniemożliwiają rozlanie się perfum w torebce. Zakochałam się w pojemności 35 ml i jej cenie 14 zł. Jest mała, poręczna i umożliwia sprawdzanie wielu różnych zapachów, a jest w czym wybierać.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *