Perfumetki do torebki
Perfumetki damskie,  Warto wiedzieć

Perfumetki do torebki – jakie zapachy warto mieć przy sobie

Wielokrotnie podkreślałam zalety małych rozmiarów perfumetek – to, że idealnie nadają się do noszenia przy sobie, czy też, że można testować różne zapachy bez strat dla portfela. Skoro perfumetki do torebki pasują tak dobrze, to zastanówmy się, jakie zapachy warto w niej umieścić.

Wzmacniaj zapach

Pierwsza, wręcz oczywista odpowiedź, to perfumetka, którą masz już na sobie w danym dniu. Niewiele perfum wytrzyma cały dzień, tym bardziej jeśli są to lekkie zapachy. Warto więc odświeżać zapach co kilka godzin, by podtrzymywać jego intensywność. Pamiętaj jednak, żeby nie aplikować perfum tuż przed spotkaniem lub wejściem do jakiegoś pomieszczenia. Może on być wtedy zbyt uderzający i drażniący. Perfumy potrzebują kilku chwil, by osiąść i rozwinąć się na skórze. Wiele z nich tuż po aplikacji może zniechęcać intensywną wonią alkoholu, który dość szybko odparowuje pozostawiając piękny zapach.

Zachęcam też do zachowania umiaru. Sięganie do torebki po perfumetkę co godzinę, bo przestajesz czuć zapach, może doprowadzić do przedawkowania. 😊 Mam tu na myśli sytuację, że Ty już przyzwyczaiłaś się do zapachu i przestajesz go czuć, natomiast otoczenie nadal go wyraźnie czuje. Dokładając kolejne aplikacje łatwo przesadzić i sprawić, że intensywność zapachu będzie odpychać.

Perfumetki do torebki
Zapewne zawsze masz w torebce kilka kosmetyków, by poprawić swój make up. Z tego powodu warto też dorzucić dodatkową perfumetkę lub nawet dwie.

Gdy zmieniają się okoliczności

Nigdy nie wiadomo, czym nas życie zaskoczy. Być może ukochany będzie czekał na koniec Twojej pracy, by porwać Cię na randkę? A może kawa z koleżankami przybrała nieoczekiwany obrót i zamiast wrócić do domu po spotkaniu, lądujesz z nimi na imprezie u znajomego? To takie przykłady, które pierwsze przyszły mi na myśl. Zapewne zawsze masz w torebce kilka kosmetyków, by poprawić swój make up. Z tego powodu warto też dorzucić dodatkową perfumetkę lub nawet dwie. Zakładam, że rano aplikujesz delikatne perfumy na co dzień, więc dobrze, żebyś miała przy sobie też coś zmysłowego na nieoczekiwane randki i z pazurem spontaniczne imprezy. Oczywiście wszystko zależy od Twojego trybu życia. Może całonocne imprezy to nie Twój klimat, ale nigdy nie wiesz, kiedy koleżanka wyciągnie Cię na szaleństwa w parku z jej dzieciakami. Wtedy warto mieć jakiś świeży, energetyczny zapach. Ty wiesz najlepiej, jak wygląda Twoja codzienność, więc przygotuj się na kilka wariantów udanego dnia. 😊

Być może nie odpowiedziałam wprost na pytanie z tytułu artykułu, jednak nie da się tak jednoznacznie tego określić. To jak z lodami – ja Ci powiem, że najlepsze na świecie są czekoladowe, tymczasem Ty uwielbiasz wszelkie sorbety. Wiesz o co chodzi, prawa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *