Warto wiedzieć

Perfumetki francuskie – szczypta Francji w torebce

Francja to stolica perfumeryjnego świata. Stamtąd pochodzą jedne z najbardziej znanych marek jak Chanel, Dior czy Lancome. Francuskie miasto Grasse zasłynęło właśnie z rozkwitu branży perfumeryjnej. Nie ma się więc co dziwić, że francuskie perfumetki kojarzone są z klasą i dobrym gustem.

Choć Francja może przywoływać na myśl luksus i produkty spoza naszego zasięgu, to wcale tak nie jest. Francuskie perfumetki to doskonały pomysł na odrobinę luksusu na co dzień. Dzięki nim w Twojej torebce może pojawić się szczypta eleganckiej Francji.

Czy francuskie perfumetki są z Francji?

Trochę tak, trochę nie. Najczęściej mianem francuskich perfumetek nie określamy jedynie tych perfum, które zostały w całej okazałości sprowadzone do naszego pięknego kraju. Zaliczamy również do nich piękne kompozycje zapachowe wytworzone w Polsce, ale na bazie olejków importowanych z Francji. Można więc uznać, że są to perfumetki francuskie, ponieważ ich serce jest z tego kraju. W ten sposób w atrakcyjnej cenie otrzymujemy produkt o bardzo dobrej jakości.

Polskie rozlewnie śmiało więc mogą chwalić się, że sprzedają francuskie zapachy. Jest to jak najbardziej uzasadnione i prawdziwe, bo liczy się właśnie to z jakich składników zostały wytworzone kompozycje zapachowe, a nie w jakim kraju zostały rozlane do flakonów.

Wysokiej jakości olejki sprowadzane są z Francji.

Francuskie inspiracje

Które z francuskich perfum stały się inspiracją na najpopularniejszych perfumetek? Niewątpliwie prym wiedzie Coco Chanel ze swoim topowym Chanel no 5. Jest to prawdziwa ikona, która nadal wiedzie prym już od 1921 roku. Dior równie dobrze sobie radzi np. ze swoim J’adore lub męskim Sauvage. Zaskoczeniem może być, że wśród perfum pochodzących z Francji znajduje się również marka Kenzo.

Francuskie perfumetki dopełnią szyk i elegancję nawet codziennych stylizacji. Przecież chcemy czuć się dobrze i kobieco każdego dnia, prawda? 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *