Perfumetki hurt
Warto wiedzieć

Pomysł na biznes – hurtowy zakup perfumetek

Pomysł na biznes nie musi być innowacyjny. Nie musisz tworzyć wielkiego startupu z zewnętrznym finansowaniem. Zakup perfumetek w hurcie, a później sprzedaż z określoną marżą może być strzałem w dziesiątkę. Często na takiej najprostszej formie handlu – kup taniej, sprzedaj drożej, można stworzyć naprawdę dobrze prosperujący biznes.

Dlaczego handel perfumetkami?

Perfumy ogólnie są wdzięcznym produktem do sprzedaży – są piękne i praktyczne, co w dodatku klasyfikuje je jako doskonały prezent. Największe wzrosty sprzedaży odnotowywane są przed Świętami i z okazji różnych dni jak np. dzień mamy, czy dzień kobiet. Perfumetki mają jeszcze więcej zalet:

– są na każdą kieszeń, więc nie nadwyrężają budżetu, a dzięki temu proces decyzyjny nie jest długi;

– korzysta z nich prawie każdy, więc nie musisz konstruować skomplikowanych grup docelowych i szukać drogich przestrzeni reklamowych;

– zużywają się, dzięki czemu klient powraca, a często, gdy raz przyzwyczai się do zapachu, nie wyobraża sobie korzystać z innego;

– niska cena powoduje również, że kusi zakup większej ilości, by sprawdzić i przetestować różne zapachy, a testowanie nowości może uzależniać 😉;

– zajmują mało miejsca, więc pakowanie i transport nie są kosztowne, ani szczególnie problematyczne, wystarczy trochę więcej folii bąbelkowej dla zabezpieczenia, a paczka z powodzeniem może się zmieścić do małej komory paczkomatu.

Pewnie zaznałoby się jeszcze kilka zalet, ale myślę, że te wyżej wymienione dają już konkretny obraz wdzięczności sprzedaży produktu, jakim są perfumetki.

perfumetki w hurcie
Zakup perfumetek w hurcie, a później sprzedaż z określoną marżą może być strzałem w dziesiątkę.

Perfumetki hurt – jak znaleźć dobrą rozlewnię?

Choć w pierwszej myśli może nasunąć się szukanie odpowiedniej hurtowni, to jednak swoje kroki powinieneś kierować do rozlewni. Rozlewnie lanych perfum z pewnością przedstawią odpowiednią ofertę zakupu większej ilości perfum, w dodatku są producentami, więc pomijasz jedną marżę pośrednika. Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość produktów, ale również na szybkość realizacji zleceń, stany magazynowe, czy poziom obsługi klienta. Zadowolenie Twoich klientów w dużym stopniu zależy od funkcjonowania wybranej rozlewni. Jeśli nie będą mieli produktów w magazynie, a czas wysyłki notorycznie przedłuża się, to Twoi klienci mogą zbyt długo czekać na zakupiony produkt. Warto również podpytać o reklamacje i zwroty. Pamiętaj, że rozlewnia jest Twoim głównym partnerem biznesowym – dostawcą, więc warto poświęcić więcej czasu na dobór odpowiedniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *